Yamaha N3X AvantGrand

Długość: 119 cm

Szerokość: 148 cm

Wysokość: 101 cm

Waga: 199 kg

Kolor: czarny połysk

Koszt wypożyczenia

Cena ustalana jest każdorazowo.

Cena wypożyczenia zależna jest od dystansu jaki instrument musi pokonać w trakcie transportu, czasu wypożyczenia i stopnia trudności realizacji usługi wstawienia instrumentu

Istnieje możliwość customizacji wyglądu instrumentu. Cena usługi uzależniona jest od potrzeb klienta.

Opis urządzenia i dane techniczne

Fortepian hybrydowy N3X AvantGrand to flagowa propozycja Yamahy w segmencie klawiszowych instrumentów cyfrowych, będąca w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednego pianisty. Innowacyjne, autorskie technologie reprodukcji dźwięku, klawiatura fortepianowa i wbudowane złącza umożliwiające podłączenie do systemu nagłośnieniowego czynią zeń idealny instrument do zastosowań „live”. Z uwagi na swój estetyczny, fortepianowy design, instrument bardzo często wykorzystywany jest przy formatach telewizyjnych i realizacji teledysków. Z naszego AvantGranda korzystali m.in.: Lady Pank, Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło, Kortez i Gośka Bańka.

N3X wiernie oddaje charakterystykę instrumentu akustycznego. Wyposażony został w profesjonalną, klawiaturę fortepianową, która w dotyku i możliwościach ekspresji niczym nie ustępuje akustycznemu pierwowzorowi. Wykonane z drewna i pokryte Iworytem klawisze wyposażone są w czujniki optyczne, które mierzą prędkość i głębokość nacisku na klawiaturę oraz moc i długość utrzymania klawisza w momencie gdy młotki uderzają w „wirtualne” struny.

Biblioteka brzmień instrumentu została stworzona w oparciu o dwa topowe fortepiany produkowane w manufakturach należących do grupy Yamaha: ciepłego i subtelnego w brzmieniu wiedeńskiego Bösendorfera 290 Imperial(największego na świecie seryjnie produkowanego fortepianu) i majestatyczną Yamahę CFX(najchętniej wybieranego instrumentu wśród finalistów dwóch ostatnich edycji Konkursu Chopinowskiego). Oba instrumenty zostały zsamplowane w technologii czterokanałowej(cztery różne punkty zbierania dźwięku z płyty rezonansowej). Dzięki temu AvantGrand, w oparciu o czterogłośnikowy system nagłośnienia, cechuje się wierną, trójwymiarową reprodukcję brzmienia instrumentów źródłowych.

Unikalne w reprodukcji brzmienia fortepianów akustycznych jest też wykorzystanie w N3X mechanizmu rezonatora płyty brzmieniowej, który dzięki oscylacyjnemu przetwornikowi przekazuje drgania na całą powierzchnię instrumentu. Rozwiązanie to uzupełnione jest mechanizmem wirtualnego modelowania rezonansu, który odwzorowuje akustyczne subtelności interakcji strun w trakcie uderzeń młotków.

Inżynierowie Yamahy zadbali również o odpowiednie odwzorowanie właściwości pracy pedałów, które dzięki zmiennemu oporowi z powodzeniem można wykorzystywać przy wykonaniach które wymagają ich ekspresyjnego użycia.

Firma RoyalRent na życzenie klienta umożliwia customizowanie wyglądu fortepianu N3X przy pomocy folii drukowanej(technika stosowana m.in. przy oklejaniu samochodów), w oparciu o wzornik kolorów i zaproponowany przez klienta wzór.

Pełna specyfikacja techniczna