Yamaha N1X AvantGrand

Długość: 62 cm

Szerokość: 146 cm

Wysokość: 101 cm

Waga: 117 kg

Kolor: czarny połysk

Koszt wypożyczenia

Cena ustalana jest każdorazowo.

Cena wypożyczenia zależna jest od dystansu jaki instrument musi pokonać w trakcie transportu, czasu wypożyczenia i stopnia trudności realizacji usługi wstawienia instrumentu

Istnieje możliwość customizacjii wyglądu instrumentu. Cena usługi uzalezniona jest od potrzeb klienta.

Opis urządzenia i dane techniczne

Hybrydowy AvantGrand N1X to innowacyjne pianino łączące zaawansowane technologie cyfrowej reprodukcji dźwięku z realizmem gry fortepianu akustycznego. Z uwagi na niewielkie rozmiary świetnie sprawdzi się jako instrument do ćwiczeń bądź do rozgrzewki na backstage’u przed występem. Z powodzeniem może też być wykorzystywane jako instrument sceniczny na potrzeby kameralnych koncertów nie wymagających dodatkowego nagłośnienia.

Klawiatura N1X wiernie oddaje charakterystykę klawiatury fortepianowej. Autentyczne, drewniane klawisze pokryte zostały specjalną odmianą żywicy akrylowej, dzięki czemu są bardzo komfortowe w dotyku. Pozwalają odczuć taką sama przeciwwagę i precyzję reakcji jaką producent oferuje w koncertowych fortepianach. Praca każdego z klawiszy monitorowana jest przez dwa czujniki optyczne: jeden, na uchwycie młotka rejestruje dynamikę z jaką młoteczek uderza w „wirtualne struny”, drugi, umieszczony bezpośrednio pod klawiszem, sczytuje prędkość i siłę nacisku na klawiaturę. Zastosowana technologia pozwala na wychwycenie wszystkich subtelnych niuansów pracy klawiatury które wpływają na ekspresję wykonania utworu.

Inżynierowie Yamahy wyposażyli instrument w technologię wirtualnego modelowania rezonansu, która dzięki inteligentnym algorytmom odwzorowuje interakcje pomiędzy strunami akustycznego fortepianu i w odpowiedni sposób przenosi drgania na całą powierzchnię instrumentu. Wyjściowe brzmienie AvantGranda zostało stworzone w oparciu o dwa fortepiany, każdy zsamplowany w technologii wielokanałowej: koncertowego flagowca Yamahy- modelu CFX oraz Bösendorfera 290 Imperial. Trójdrożny system głośników pianina zapewnia wierną reprodukcję brzmienia każdego z nich. Dodatkowo N1X dostarcza użytkowi 13 różnorodnych brzmień, które znajdą zastosowanie przy wielu stylach muzycznych.

N1X posiada trzy pedały subtelne reagujące na zmiany oporu w trakcie gry, co daje możliwość takiej samej kontroli nad sustainem i wybrzmiewaniem strun jak w przypadku koncertowego fortepianu.

Instrument posiada dedykowaną aplikację, która dzięki technologii Bluetooth wspiera edukacyjne funkcje urządzenia oraz umożliwia edytowanie brzmień.

Pełna specyfikacja techniczna