Yamaha CFX

Długość: 275 cm

Szerokość: 160 cm

Wysokość: 103 cm

Waga: 491 kg

Kolor: Czarny połysk, matowe wykończenie pokrywy

Koszt wypożyczenia

Cena ustalana jest każdorazowo.

Cena wypożyczenia zależna jest od dystansu jaki instrument musi pokonać w trakcie transportu, czasu wypożyczenia i stopnia trudności realizacji usługi wstawienia instrumentu.

Istnieje możliwość customizacji wyglądu instrumentu. Cena usługi uzależniona jest od potrzeb klienta.

Opis urządzenia i dane techniczne

Pełnowymiarowy, mierzący 275 cm. długości fortepian koncertowy CFX jest najbardziej zaawansowanym fortepianem akustycznym jaki kiedykolwiek stworzyła Yamaha. Charakteryzuje się potężnym, najbardziej odczuwalnym w dolnych rejestrach brzmieniem, które nawet w największych salach koncertowych z powodzeniem przebije się przed dźwięk orkiestry symfonicznej. Zachwyca przejrzystością i wyrazistością tonalną oraz bardzo precyzyjną mechaniką dającą pianiście nieograniczone możliwość kontroli ekspresji wykonania utworu w pełnym zakresie dynamiki.

Obecny na rynku od 2010 roku CFX jest zwieńczeniem wielu lat pracy nad udoskonalaniem niezwykle udanego modelu CFIIIS. Inżynierowie Yamahy, którym przyświecał cel stworzenia najlepszego fortepianu koncertowego na świecie przez przeszło dwie dekady zgłębiali charakterystyki najlepszych fortepianów, implementowali rozwiązania technologiczne wykorzystywane w przejętej w 2008 r. manufakturze Bösendorfer’a oraz sondowali najwybitniejszych pianistów w zakresie preferencji instrumentu.  

W rezultacie stworzono zupełnie nowy fortepian. CFX posiada przeprojektowaną, zdolną przenosić większe obciążenia ramę, co bezpośrednio przekłada się na pełniejsza projekcję i stabilność brzmienia instrumentu. Zmieniono sposób mocowania żeber do płyty oraz kształt, grubość i metody produkcji tylnej poprzeczki oraz słupków. Fortepian wyposażono w zupełnie nowe młotki(zmieniono ich kształt, wielkość i surowiec wykonania) oraz udoskonalono proces produkcji i montażu strun. Poprawiono pracę pedałów, ich mechanizm jest bardziej wytrzymały i wrażliwy na ekspresyjne użycie. Klawiaturę standardowo pokryto najwyższej jakości imitującym kość słoniową Ivorytem oraz hebanem. CFX, podobnie jak i cała linia fortepianów swojej serii wykończony jest w nowoczesny i elegancki sposób. Drewno użyte do budowy fortepianu zostało pokryte tylko jedna warstwą lakieru, dzięki czemuzachowano jego naturalne piękno. Ciekawostką jest wykończenie pokrywy pudła rezonansowego w macie, tak by odbijające się od niej światła nie oślepiały muzyków orkiestry symfonicznej.

 CFX w krótkim czasie zagościł na stałe w najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świcie. Jest jednym z najchętniej wybieranych fortepianów w trakcie najważniejszych międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dość napisać, że w 2010 r. Julianna Awdiejewa wygrała na nim Konkurs Chopinowski a pięć lat później, na tym samym modelu grało 7 z 10 uczestników tejże imprezy(w tym zdobywca drugiej nagrody Charls Richard- Hamelin).

Oferowany Państwu model bierze udział w preselekcjach instrumentarium XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego.

Pełna specyfikacja techniczna