Yamaha C7X

Długość: 227 cm

Szerokość: 155 cm

Wysokość: 102 cm

Waga: 415 kg

Kolor: Czarny połysk

Koszt wypożyczenia

Cena ustalana jest każdorazowo.

Cena wypożyczenia zależna jest od dystansu jaki instrument musi pokonać w trakcie transportu, czasu wypożyczenia i stopnia trudności realizacji usługi wstawienia instrumentu.

Istnieje możliwość customizacji wyglądu instrumentu. Cena usługi uzależniona jest od potrzeb klienta.

Opis urządzenia i dane techniczne

Fortepian C7X jest flagowym modelem słynnej linii Yamaha CX Series. C7X to „wyrafinowana” wersja bardzo popularnego półkoncertowego fortepianu C7, wzbogacona, jak zresztą cała swoja linia, o patenty konstrukcyjne zaczerpnięte z najbardziej zaawansowanego fortepianu koncertowego Yamahy- CFX. Wspomniana „siódemka” to bodaj najczęściej rejestrowany fortepian akustyczny w historii przemysłu muzycznego. Obecna na niezliczonych płytach pop- rockowych, jazzowych, z muzyką klasyczną, jest także najchętniej wykorzystywanym fortepianem jako baza samplingowa dla cyfrowych jak i wirtualnych instrumentów VSTi.

Mierzący 227 cm fortepian w pełni oddaje zamysł producenta, który tworząc serię CX na 125 lecie istnienia marki obiecał stworzyć „fortepian, który jest w stanie przemienić każde pomieszczenie w salę koncertową”. Nasz C7X  majestatycznym brzmieniem wypełni nawet największy kościół, aulę akademicką i obiekt kulturalny. Z powodzeniem sprawdzi się jako instrument akompaniujący orkiestrze symfonicznej i co zostało już wspomniane: rekomendujemy go jako pierwszy wybór do studia nagraniowego.

C7X, podobnie jak i cała swoja seria, prezentuje nieosiągalny w swojej klasie poziom jakości dźwięku oraz trwałości wykonania. Wprowadzenie na rynek w 2012 r. linii „CX” powiązane było bezpośrednio z zakupem przez grupę Yamaha manufaktury Bösendorfera oraz rozwijanego przeszło przez dwie dekady projektu nowego fortepianu koncertowego CFX. C7X w rezultacie wykorzystuje najbardziej zaawansowane patenty inżynieryjne japońskiej marki oraz czerpie z tradycji konstrukcji europejskich, opartych na ciepłym, wiedeńskim brzmieniu fortepianu.

Wśród licznych wykorzystywanych w modelu innowacji na szczególną uwagę zasługuje jego przeprojektowana konstrukcja nośna. Pogrubienie belek szkieletowych wraz z wykorzystaniem do produkcji płyty lekkiego, sprężystego i stabilnego brzmieniowo świerku austriackiego odczuwalnie wpłynęło na poprawienie długości rezonansu instrumentu, nadało mu mocy brzmienia, jednocześnie pozostawiając jego dźwięk naturalnym. Rama wytworzona autorskim systemem kontrolowania tempa zastygania żeliwa pełniej rezonuje, przenosząc wibracje razem z płytą rezonansową, mostkami i całą dźwięcznicą co z kolei uwypukliło brzmienie instrumentu w niskich rejestrach dynamicznych.

W fortepianie znaleźc można najwyższej jakości struny wykonane przez najlepszego europejskiego producenta. Cechują się pięknym, ciemnym i mocno alikwotowym dźwiękiem. Przeprojektowana, lżejsza konstrukcja młotków pozwala uzyskać bogaty dźwięk o ciepłej i jednoczesnie mocnej tonalnej charakterystyce. Podobnie jak i w całej serii CX, klawiaturę instrumentu pokryto imitującym kość słoniową najwyższej jakości Iworytem oraz kompozytem drewna hebanowego.

Pełna specyfikacja techniczna