Yamaha C3X

Długość: 186 cm

Szerokość: 149 cm

Wysokość: 101 cm

Waga: 320 kg

Kolor: czarny połysk

Koszt wypożyczenia

Cena ustalana jest każdorazowo.

Cena wypożyczenia zależna jest od dystansu jaki instrument musi pokonać w trakcie transportu, czasu wypożyczenia i stopnia trudności realizacji usługi wstawienia instrumentu

Istnieje możliwość customizacji wyglądu instrumentu. Cena usługi uzależniona jest od potrzeb klienta.

Opis urządzenia i dane techniczne

Trzeci co do wielkości instrument serii CX. Według statystyk rynkowych jest to najlepiej sprzedający się fortepian na świecie. Wykorzystywany w niezliczonej ilości kameralnych sal koncertowych, kościołów, scen klubowych a także placówek dydaktycznych. Mimo iż przy swoich 186 cm. długości charakterystyką plasuje się w rodzinie fortepianów salonowych, oferuje odczucia gry i brzmienie typowe dla fortepianów koncertowych. Wielobarwne spektrum brzmieniowe C3X zaskakuje potężnie rezonującym basem, zarazem zachowując „mocne”, śpiewne i ciepłe wybrzmiewanie górnych rejestrów. Całość składa się na „niepozorny fortepian”, który został zaprojektowany w myśl stworzenia kameralnego instrumentu, brzmieniowo i konstrukcyjnie korespondującego z najbardziej zaawansowanymi modelami koncertowymi.

W modelu C3X zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. W oparciu o opatentowany przez Yamahę system próżniowego odlewu, stworzono zupełnie nową konstrukcję nośną instrumentu. Ramę tylną fortepianu wzmocniono o 20 proc. w stosunku do swojego poprzednika- C3, dzięki czemu można było wywrzeć na niej większe naprężenie strunowe (w modelu C3x jest to ponad 20 ton). Skutkiem przeprojektowania ramy,  fortepian zyskał wyraźnie mocniejsze brzmienie i głębszy pogłos w stosunku do innych instrumentów tej klasy.

Wykonana ze Świerku sitkajskiego płyta rezonansowa została stworzona w oparciu o najlepsze wzorce wykorzystywane przy produkcji fortepianów koncertowych japońskiej marki. Podobnie jak i mechanizm młotkowy- w modelu C3X  zastosowano niesłychanie trwałe, odznaczające się niezwykłą jakością tonalną młotki, dokładnie takie same jakie znaleźć można w modelach CFX- najbardziej zaawansowanych fortepianach koncertowych Yamahy.

Klawiaturę pokryto kompozytem drewna hebanowego oraz najwyższej jakości ivorytem wiernie replikującym kość słoniową. Ivoryt dzięki porowatej powierzchni wchłania wilgoć, zapobiegając ślizganiu się palców podczas intensywnej gry. C3X pod palcami daje wrażenie „długiego klawisza”,  mocnego i jednolitego dotyku oraz przyjemnie harmonizującego przejścia od basu do najwyższych dźwięków skali.

C3X rekomendujemy jako idealny wybór wszędzie tam, gdzie w mocno ograniczonych warunkach przestrzennych poszukiwany jest instrument dający wrażenie gry i brzmienie fortepianu koncertowego.

Pełna specyfikacja techniczna