Aktualności

5 października 2020

RoyalRent Piano obecni na Jazz Juniors Festival 2020!

Nasz fortepian- koncertowa Yamaha CFX wykorzystywana była w trakcie Jazz Juniors Festival- jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce! W tym roku, z uwagi na sytuację pandemiczną festiwal odbywał się w zmienionej formule.

W dniach 1-4 października br. w krakowskiej Cricotece odbywał się Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”, jedna z najważniejszych imprez muzycznych tego typu w naszym kraju. Na Istniejącym od 1976 roku festiwalu pierwsze kroki w muzycznym świecie stawiali m.in. Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Zbigniew Wegehaupt, Marek Bałataoraz takie zespoły jak Miłość, Walk Away i  New Presentation.

W oryginalnej formule impreza pozwalała konfrontować się młodym, uzdolnionym muzykom z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami jazzu, w tym roku z uwagi na trudności logistyczne wywołane pandemią coronavirusa na scenie Cricoteki pojawili się wyłącznie krajowi artyści. „To gest w stronę krajowych muzyków[…].Przede wszystkim chodziło nam o to, by wesprzeć rodzimych artystów, którzy mają o wiele mniej koncertów i styczności z publicznością” -komentował Adam Pierończyk, dyrektor artystyczny festiwalu.

Absencja zagranicznych artystów nie była jedyną zmianą na tegorocznym „Jazz Juniors”. Organizatorzy zrezygnowali z zaproszenia dotychczas występujących składów, udostępniając festiwalową scenę wyłącznie debiutantom, stwarzając im pole do spontanicznych, improwizowanych występów.

Festival po raz pierwszy dostępny był w formule „online”.

Zamieszczone zdjęcia publikujemy dzięki uprzejomości ich autora. Fotografie: Michał Łepecki, Jazz Juniors Festival.