Aktualności

18 lutego 2021

Kortez wraca na trasę!

Kortez wraca na trasę! A wraz z nim fortepian hybrydowy Yamaha N3X AvantGrand, specjalnie scustomizowany przez Royal Rent Paino pod Artystę. Kortez kontynuować będzie przerwaną jesiennym lockdownem trasę Kwadro Tour, zagra również zaległe występy.

W związku z warunkowym zluzowaniem obostrzeń sanitarnych i próbnym otwarciem przez rząd placówek kulturalnych na czas od 12 do 26 lutego Kortez wznawia niezwykle udaną trasę Kwadro Tour. Korzystając z okazji, na początek wystąpi z zaległymi koncertami We Wrocławiu(23.02, Narodowe Forum Muzyki) oraz Łodzi(Klub Wytwórnia, 24 i 25.02). W planach są jeszcze nowo ogłoszone koncerty w Pleszewie i Poznaniu(28.02 i 1.03) oraz dodatkowy koncert w Gdyni przypadający w Dzień Kobiet. Wykaz wszystkich planowanych koncertów zamieszczamy na załączonej grafice. Wszystkie koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym 50 procentowego obłożenia widowni, celem spełnienia wymogu, w każdym z obiektów odbywają się o dwóch porach(o godz. 18:00 i 21:00).

Kortez to jeden z najpopularniejszych muzyków polskiej sceny rozrywkowej. Począwszy od wydania w 2015 r. debiutanckiego albumu „Bumerang”(czterokrotnie nowminowanego do Fryderyka oraz wyróżnionego Nagrodą Muzyczną Radiowej Trójki- Mateuszem) poprzez najważniejsze polskie festiwale, takie jak Open’er w Gdyni, katowicki Off czy choćby Festiwal Piosenki w Opolu, a skończywszy na wielkim przeboju „Początek”, którym wraz z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim promował trasę „Męskie Granie”- Kortez konsekwentnie buduje pozycję jednego z najważniejszych polskich artystów swoich czasów. Jego utwory: stonowane, melancholijne, nieraz w poetycki sposób opisujące gorycz życia i przede wszystkim błyskawicznie wpadające w ucho świetnie sprawdzają się przed żywą publicznością, a każdy koncert, pomimo szczerej i wrażliwej natury artysty, jest najwyższej klasy show scenicznym, świetnie przygotowanym widowiskiem wizualnym i świetlnym. Kortez jak przystało na wytrawnego muzyka akompaniuje sobie na kilku instrumentach: gitarze, basie, puzonie ale przede wszystkim fortepianie. Wielkim zaszczytem jest napisać, że podczas bieżących występów wykorzystuje przygotowany przez nas fortepian.

Zdjęcie Korteza: Hubert Grygielewicz.