Aktualności

14 marca 2021

Jedziemy na Konkurs Chopinowski!

Jedziemy na Konkurs Chopinowski...a właściwie to nasz CFX! Z nieskrywaną dumą możemy pochwalić się Państwu, że nasz fortepian został wytypowany jako oficjalny instrument tegoż konkursu! Pierwsi pianiści będą mieli okazję zagrać na nim już 12 lipca, kiedy to zaczynają się konkursowe preeliminacje.

Obradująca 12 marca br. w Sali Kameralnej Warszawskiej Filharmonii Narodowej komisja profesorów akademickich zatwierdziła nasz fortepian- koncertową Yamahę CFX-jako jeden z instrumentów na którym będą mogli grać uczestnicy XVIII Konkursu Pianistycznego im. F.Chopina.

Pierwszą możliwość gry na naszym instrumencie uczestnicy otrzymają w dn.12-23 lipca br. kiedy to ruszają preeliminacje konkursu. Weźmie w nich udział 164 pianistów z 32 krajów świata(najwięcej z Chin i Japonii- po 31, 18 z Polski i 16 z Korei Płd.) Zgodnie z regulaminem Konkursu wykonywać będą mogli wyłącznie utwory F. Chopina grane z pamięci, obowiązkowo ballady, etiudy, mazurki, nokturny, barkarole lub fantazje. Jury konkursu wyłoni ok. 80 pianistów, którzy zostaną dopuszczeni do październikowego konkursu głównego. Zgodnie z tradycją dołączy do nich 9 pianistów będących zwycięzcami lub laureatami innych prestiżowych międzynarodowych imprez pianistycznych. W 2021 roku będą to: Piotr Aleksewicz, Avery Gagliano, Adam Kałduński, Szymon Nehring, Evren Ozel, Kamil Pacholec, Piotr Pawlak, Tomoharu Ushida i Sun Yutong.

Pierwszy z czterech etapów konkursu(3 etapy plus finał)rozgrywany będzie w dniach 3-7 października br. Konkurs zakończą trzy koncerty laureatów, które to odbędą się 21, 22 i 23 października br.