Aktualności

19 kwietnia 2020

Elton John w hołdzie lekarzom zaangażowanym w walkę z COVID-19

Elton John elektryzującym wykonaniem „I’m still standing” podziękował pracownikom służby zdrowia za poświęcenie w walce z coronavirusem. Prezentowany streamingiem 18 kwietnia występ był częścią globalnej inicjatywy „One World: Together at Home”, zbierającej fundusze na walkę z covid-19.

„Dla wszystkich będących na linii frontu 24 godziny na dobę: dziękuję wam za kompetencje, miłość, poświęcenie, za wasze człowieczeństwo”- oświadczył legendarny Rocket Man, po czym zaczął grać na swojej Yamasze N3X jeden ze swych największych przebojów.

Wykonanie było tym bardziej wyjątkowe, że realizowane było w ogrodzie Eltona, w trakcie wiosennego lockdownu. Muzyk wziął udział w globalnej inicjatywie „One World: Together at Home”, w ramach której największe gwiazdy sceny domowymi występami transmitowanymi online pomagały zbierać fundusze dla Światowej Organizacji zdrowia na walkę z coronavirusem.

Prócz Eltona w przedsięwzięciu wzięli udział m.in. Lady Gaga, Paul McCartney, The Rolling Stones, Steavie Wonder, Taylor Swift, Celine Dion, Billie Eylish i Andrea Bocelli. Według pomysłodawcy akcji- organizacji Global Citizen na planowany cel udało się zebrac ponad 200 mln. dolarów USD.